Aromaterapeutická masáž pro posílení imunitního systému

18listopadu

Posted on lis 18, 2023 by Eliška Jandová

Aromaterapeutická masáž pro posílení imunitního systému

Aromaterapeutická masáž jako přirozený pomocník

Arůmaterapeutická masáž je jednou z nejstarších a nejznámějších metod na posílení imunitního systému. Forma aromaterapie je cenná nejen pro její dechberoucí vůně, ale především pro její schopnost stimulovat naše tělo na různých úrovních. Co se však děje, když tyto esenciální oleje použijeme při masáži? No, výsledek je nesmírně relaxující a odpočívající zážitek, který může zároveň posílit naši obranyschopnost.

Jak aromaterapeutická masáž funguje?

Princip aromamaterapeutické masáže spočívá v použití esenciálních olejů, které jsou získány z různých léčivých rostlin, při masáži našeho těla. Mechanismus působení takové masáže je dvojí. Za prvé, esenciální oleje pronikají do kůže během masáže a jsou absorbovány do krevního oběhu. Za druhé, při inhalování vůní se aktivují chemické signály v našem mozku, které stimulují různé tělesné funkce, včetně imunitního systému.

Výběr správných esenciálních olejů

Ne všechny esenciální oleje jsou stejné a vybírat ten pravý pro posílení imunitního systému může být výzva. Většina odborníků doporučuje oleje s vysokým obsahem terpenů, jako je tea tree, levandule, eukalyptus a tymián. Terpeny jsou silné antioxidanty a mohou stimulovat produkci bílých krvinek, které jsou zodpovědné za odstranění škodlivých bakterií a virů z našeho těla.

Krok za krokem: Jak provést aromaterapeutickou masáž

Aromaterapeutická masáž není moc odlišná od běžné masáže. Rozdíl je v přídavku esenciálních olejů. Nejprve si musíte vybrat vhodný olej. Pak smíchat několik kapek s nosným olejem, jako je mandlový, olivový nebo kokosový olej. Tento mix pak aplikovat na tělo během masáže.

Aromaterapeutická masáž pro děti

Arůmaterapeutická masáž může být účinná i pro děti. Musíme však být opatrnější při výběru esenciálních olejů, které používáme. Některé oleje, jako je levandule a růže, jsou bezpečné i pro nejmenší. Další aspekt, na který bychom měli dbát, je koncentrace oleje. U dětí by měla být poloviční oproti dávce pro dospělé.

Osobní zkušenosti a tipy

Ten, kdo mě zná, ví, že jsem velká příznivkyně všech přirozených metod pro zachování zdraví. A moje cesta k aromaterapii nebyla jiná. Jeden příběh, který mi však náhodou vždy připadá na paměti, je, když mi syn Lukáš dostal chřipku. Byl velmi slabý a měl vysokou horečku. Rozhodla jsem se vyzkoušet aromaterapeutickou masáž s esenciálním olejem z tea tree a levandule, který je známý svými antibakteriálními vlastnostmi. Než jsem si to uvědomila, Lukášova horečka klesla a za několik dní byl zpět ve formě.

Zhodnocení a výhody aromaterapeutické masáže

Dlouho jsem o aromaterapii četla, ale teprve, když jsem ji začala používat, jsem pochopila její skutečný potenciál. Cítím se lépe, mám méně stresu a moje imunita je silnější. Zvláště v zimě je tato metoda skvělým společníkem. Ať už je výsledek placebo efekt nebo ne, říkám si, že pokud to pracuje, proč to nevyužít!

Závěrem

Podle všeho, co jsem se za tu dobu naučila, je aromaterapeutická masáž jedním z nejúčinnějších způsobů, jak přirozeně podpořit naší imunitu. A ačkoli tato technika nemusí nahradit lékařskou péči, je to skvělé doplnění k našemu každodennímu životu. Takže příště, když budete cítit, že se blíží nemoc, zkuste aromaterapeutickou masáž. Mohla by vám to pomoci víc, než si myslíte!

Napsat komentář