Jak se připravit na masážní baňkování: Nejlepší tipy a triky

18listopadu

Posted on lis 18, 2023 by Milada Pospíšilová

Jak se připravit na masážní baňkování: Nejlepší tipy a triky

Význam masáže baňkami

Jsem Milada a dnes jsem se rozhodla napsat o něčem, co mě naprosto fascinuje - masáži baňkami. Nevím jestli znáte tento termín, ale pokud ne, určitě doporučuji pokračovat ve čtení. Masáž baňkami je starobylá léčebná metoda, která se používá již stovky let v tradiční čínské medicíně. A kdo si myslí, že se jedná o něco, co je vyhrazeno jen pro exotické tradice se mýlí. Právě naopak. Baňkování se objevuje stále více i v naší zemi a má to svůj důvod.

Jak funguje masáž baňkami?

V první řadě je důležité pochopit, jak přesně funguje masáž baňkami. Proces je naprosto fascinující. Jednoduše řečeno, na tělo se nandá skleněná baňka vyhřátá čajovou svící, která vytvoří podtlak. Tento podtlak doslova saje kůži a podkožní tkáň do baňky, čímž dochází k nepříjemně příjemnému pocitu. Nerozumíte? Ano, je to něco mezi vášním polibkem a naprostou agonií. Ale věřte mi, že stojí za to. Když jsem to poprvé vyzkoušela, skončila jsem se modřinami jako po výpravě do Amazonské džungle. Ale byl to jeden z nejúžasnějších a nejzdravějších zážitků.

Příprava na baňkování

Jak se tedy připravit na takovou masáž? Rozhodně je důležitý pitný režim. Skleněné baňky působí na tělo detoxikačně, proto je velmi důležité dbát na dostatečný příjem tekutin. Ideální je začít doplňovat tekutiny již den předem. Zkuste pít čistou vodu, neslazené bylinné čaje nebo neslazenou limonádu.

Vybrání správných baňek

Než se pustíme do skutečné akce, je důležité vybrat ty správné baňky. Ano, správně jste slyšela - existuje mnoho druhů baňek. Není to jen stará dobrá skleněná baňka, kterou si vybavíme z dětství. Dnes na trhu nalezneme celou řadu materiálů, tvarů a rozměrů. Od skleněné, přes silikonovou až po bambusovou.

Techniky baňkování

Převládají dvě hlavní techniky baňkování: mokrá a suchá. Suchá je pro začátečníky nejjednodušší a nejméně bolestivá. U mokré techniky se před aplikací baňky na kůži udělá malý řez, aby se mohla vyloučit krev a toxiny. Ne, nebojte se, nic z toho nebude potřeba před samotnou masáží. Ale je dobré o tom vědět, aby jste byla připravena na všechno, co Vás čeká.

Proč se rozhodnout pro baňkování?

"Proč bych měla vůbec chtít vyzkoušet baňkování?" můžete se ptát. Důvody jsou různé. Máte svalové napětí? Cítíte se unavená a vyčerpaná? Máte migény? Baňkování může být odpovědí na všechny tyto problémy. Navíc, podle některých studií, může baňkování pomoci zlepšit trávení, zlepšit cirkulaci krve a dokonce posílit imunitní systém.

Bezpečnost baňkování

Důležité je také se zaměřit na bezpečnost. Baňkování vypadá docela drsně, že? Ale pokud se dodržují všechny bezpečnostní pokyny, je to zcela bezpečné. Ale pozor! Některé osoby by se tomuto typu masáže měly vyhnout. Patří sem těhotné ženy, lidé trpící krvácením nebo ti, kteří mají nějaký typ infekce.

Očekávání a výsledky

Před baňkováním je důležité správně nastavit očekávání. Nebude to jen příjemná masáž, během které se budete cítit jako v nebi. Baňkování může být bolestivé a nepohodlné. Ale výsledky jsou obvykle stojí za to. Po jedno seanci baňkování jsem byla schopna dělat jógu jako nikdy předtím.

Závěr

Máte-li chuť objevit něco nového v oblasti wellness a zdraví, baňkování je skvělá volba. Nejenže vám pomůže zbavit se různých problémů, ale také vás učí lépe poslouchat a vnímat své tělo. Tak co na to říkáte? Jste připravena vykročit z komfortní zóny a vyzkoušet něco jiného? Já rozhodně ano.

Napsat komentář