Jak sportovní masáž může pomoci při bolesti ramen

18listopadu

Posted on lis 18, 2023 by Tomáš Havlíček

Jak sportovní masáž může pomoci při bolesti ramen

Co je to sportovní masáž?

Sportovní masáž, ach ty bohyně úlevy! Kdo ji jednou zažil, nezapomene a většinou se k ní pravidelně vrací. Ale co to vlastně je? Sportovní masáž je specifická technika masáží, která je zaměřená na regeneraci svalů, zlepšení průtoku krve v nich a odstraňování toxických látek. Tato metoda je často využívána sportovci, proto také název, ale nemusíme být aktivními atlety, abychom z ní měli prospěch. Všichni, kdo tráví hodně času v sedě, nebo snad i v stresových situacích, a co já vím, co všechno nás může dneska potkat, všichni z nás na ní můžeme najít úlevu.

Sportovní masáž a bolest ramen

Jasné, náš oblíbený problém – bolest ramen. Ten může být způsoben špatným držením těla, nepravidelným pohybem nebo třeba i napětím z nervů. Takže ano, sportovní masáž se bolestí ramen dokáže skvěle poprat. A jak přesně? Tělo je chytrý organismus, který se dokáže samoregenerovat, ale potřebuje k tomu nějakou tu podporu. Sportovní masáž dokáže svaly uvolnit, zlepšit průtok krve a tak podpořit rychlejší hojení bolavých míst. A co víte, může se stát, že díky pravidelné masáži se bolest ramen vytratí úplně. Ale to byste měli sportovní masáž zařadit do svého životního stylu.

Jak vypadá procedura sportovní masáže?

A jak tedy taková sportovní masáž vypadá? Po přijetí do salonu se vše začne vysvětlením problému, kde a jak nás bolí. Osoba, která nás bude masírovat, si poté připraví potřebné pomůcky a už se to může začít. Lehneme si na stůl, ona nám zahřeje v rukách krém a začne s masáží. Tady si musím trochu zaselhat, protože bolesti ramen se rozhodně nevyhýbají ani mě, a tak musím říct, že taková masáž je prostě báječná. To uvolnění, když se svaly začnou uvolňovat, je naprosto nepopsatelné. A samozřejmě, jakmile se svaly uvolní, bolest ramen se začne zmenšovat.

Opatření před a po sportovní masáži

Ale pozor! I když je sportovní masáž skvělá, není to úplně všelék. Předtím, než se rozhodneme ji vyzkoušet, bychom měli vzít v úvahu několik faktorů. První je, že pokud máme nějaké závažnější zranění nebo zdravotní problémy, měli bychom se o tom poradit s lékařem. A po masáži je důležité dodržovat „režim“. Například je potřeba pít hodně vody nebo nesedět hned po masáži dlouho v jedné pozici. A abychom udrželi výsledky masáže, je dobré pravidelně cvičit a udržovat tělo v dobré kondici.

Závěrečné myšlenky

Sportovní masáž je úžasné řešení pro bolest ramen, ale nejen to. Rychle a efektivně ulevuje od bolesti a pomáhá nám držet tělo v kondici. Ale jak jsem už řekla, sportovní masáž je skvělá, ale není všelék. Je důležité věnovat se také správnému cvičení, stravě a životnímu stylu. Takže pryč s leností, pryč se sedavým způsobem života a vítáme zdraví a pohodu. A kdo ví, třeba se sportovní masáž stane naší novou oblíbenou aktivitou!

Tipy pro domácí sportovní masáž

Nechci ale zapomenout také na ty, kteří si nemůžou dovolit pravidelné návštěvy masérky, nebo jen nemají tolik času. I pro ně mám pár tipů, jak si udělat sportovní masáž doma. První věc, kterou budete potřebovat, je kvalitní masážní krém. Můžete si ho vybrat podle svého gusta, někdo má raději mentolový, jiní zase levandulový. S krémem můžete začít masírovat postiženou oblast. Já obvykle používám přímo vlastní ruce, ale můžete si pomoci i masážními pomůckami, jako jsou masážní kuličky nebo válečky.

Rada na závěr: nikdy nic nepospíchejte. Sportovní masáž by měla být čas pro odpočinek a regeneraci. Pospícháte-li, ztrácí na efektu. A ani na začátku nečekejte zázraky, stále vám ale může přinést značnou úlevu. Stejně jako moje kočka Minka, která mi vždy dělá společnost, když si dělám večerní rituál s masáží. Takže pokud máte doma nějakého takového mazlíčka, neváhejte ho k tomu přizvat. Vše je přece jen lepší s přáteli, ne?

Napsat komentář