Jak vám anticelulitidní masáž může pomoci zlepšit tvar vašeho těla

27listopadu

Posted on lis 27, 2023 by Eva Kratochvílová

Jak vám anticelulitidní masáž může pomoci zlepšit tvar vašeho těla

Co je anticelulitidní masáž a jak vám může pomoci

Víte, co je to anticelulitidní masáž? To je kouzelný postup, který vám může pomoci s celulitidou, nepříjemnou „pomerančovou kůží“. Není to žádná věda, nemusíte být raketový učenec, aby jste pochopili principty anticelulitidní masáže. Je to jednoduché, chápejte to jako vyčarování kouzla na vaše tělo. Nejprve se zaměříte na problematické oblasti a pak...pšt! Weg! Mučivá celulita je fuč. 
 Kromě toho, že vám může pomoci s celulitidou, může také zlepšit tvar vašeho těla. Jak? No, představte si, že jste sochař. Vaše tělo je hlína a anticelulitidní masáž je váš nástroj. A vy jste vstoupili do ateliéru s pevným odhodláním vytvořit dokonalé dílo.

Pochopení mechanismu celulitidy

Za prvé, je důležité pochopit, co to vlastně celulita je. Je to takový ten nevítaný návštěvník, který přijde a nejde jen tak lehce pryč. Celulita se tvoří, když tuk uložený v těle vytlačuje vazivové vlákna pod kůží, což vede k nerovnostem a dělá naší kůži podobnou pomerančové kůži. A my pomeranče milujeme, ale pouze na talíři, nikoli na bocích, zadečku nebo stehen. A jak anticelulitidní masáž funguje? Jednoduše řečeno, masáž zvyšuje prokrvení a lymfatickou cirkulaci, což pomáhá našemu tělu zbavit se toxinů a nadbytečného tuku. A divte se, voilà – pomerančová kůže se pomalu zbavujeme. A to je opravdu povzbuzující, nemyslíte?

Benefity anticelulitidní masáže

Anticelulitidní masáž má spoustu benefitů a nemusí to být jen zbavení se celulitidy. Někteří lidé uvádějí, že se jejich pokožka stala pevnější a hladší. Jiní tvrdí, že se jejich stupeň celulitidy významně snížil. Někdy můžete dosáhnout i značného zlepšení kvality své pleti. Je to skvělé, nemyslíte? A kdo z nás nechce vypadat jako svěží broskev místo pomeranče?

Techniky a způsoby anticelulitidní masáže

Existují různé techniky anticelulitidní masáže. Některé z nich se mohou zdát obtížnější, ale nebojte se, nejste tu sami a brzy vám to půjde jako po másle. Nejdříve začněte s krouživými pohyby po směru hodinových ručiček na problematických oblastech. Můžete se také zaměřit na hnětení a stlačování kůže mezi palec a ostatními prsty. Tady, v našem kulatě, masérské dovednosti jsou skutečně oceněny! Karel, má manžel, na mě pravidelně testuje svoje masérské dovednosti. A musím říct, že je z něj pořádný profík!

Domácí anticelulitidní masáž

Masáže doma mohou být skvělým způsobem, jak šetřit peníze a zvládnout svůj čas. Stačí si zakoupit kvalitní masážní olej s přísadami určenými k boji s celulitidou. A pak začne kouzlo – tlačte, hněte, kroužte a pozorujte, jak se pomerančová kůže pomalu mění v pevnou a hladkou pokožku. Věřte mi, je to stojí za to. Chcete znát můj tip pro domácí masáže? No, čísla jsou zlomkem. Já odpovědně hlídám počet svých otoček a tlakových bodů. Například, když masíruju stehno, udělám minimálně 30 krouživých pohybů po směru hodinových ručiček a pak stejně tak proti směru hodinových ručiček. To je jako kdybych dělala malou fitness pro své ruce. A Karel, můj manžel, na tomto je opravdu mistr. Říká, že když to dělám já, jeho ruce cítí významně menší únavu od práce na notebooku. Opravdu, děláme si doma skutečné wellness seance!

Prevence celulitidy

Prevence je vždy lepší než léčba. Máte rádi cvičení? Já ano. Vždy, když se cítím podrážděná nebo stresovaná, cvičení je to, co mi vždy pomůže. A co je na tom skvělé je, že každou formu cvičení můžete začlenit do své rutiny pro boj proti celulitidě. Od jogových pozic až po intenzivní HIIT tréninky, vše může pomoci zlepšovat celkové prokrvení vašeho těla a zdraví vaší pokožky. A co vaše strava? Jíte mnoho ovoce a zeleniny? Jsou bohaté na antioxidanty a mohou pomoci vašemu tělu v boji proti celulitidě. A pokud přidáte k tomu dostatek vody, váš boj proti celulitidě se promění v prázdninový výlet na moře.

Vzácnomilné tipy a triky proti celulitidě

V neposlední řadě bych chtěla podělit o několik tipů a triků, které mě naučila moje babička a moje zkušenost. Dříve, když jsem byla mladší, moje babička mi vždy říkala: „Eva, voda je klíčem“ a měla pravdu. Pijte hodně vody a budete vidět rozdíl. A nejlepší na tom je, že když pijete hodně vody, vám to také pomůže zbavit se toxinů z těla. To je jako zabíjení dvou mouch jednou ranou. A co můj domácí trik? Mám chameleona jménem Zvonek, a víte, co mi o něm připomnělo anticelulitidní masáže? Schopnost měnit barvy. Zvonek se mění zelený, pak modrý a nakonec do fialova. A právě to mi připomnělo, jak důležité je měnit techniky masáží a nástroje, které používáme. Proto střídám mezi manuální masáží, masáží pomocí válečků a případně i s masérskými přístroji. Je to jako můj malý experiment a výsledky jsou užasné. Celulita je jako nepozvaný host, který přijde na vaši párty a odmítá odejít. Ale s pevným odhodláním, správnými technikami a trochou trpělivosti se můžete s tímto nezvaným hostem rozloučit jednou provždy. A já vám držím palce v tomto boji. Jdeme na to!

Napsat komentář