Vše, co potřebujete vědět o prvotní tantrické masáži

18prosince

Posted on pro 18, 2023 by Zuzana Vlachová

Vše, co potřebujete vědět o prvotní tantrické masáži

Úvod do tajů tantrické masáže

Ahoj všichni! Přemýšlíte někdy, jak by to bylo, vydat se na cestu objevování nových zážitků a duševní pohody? Možná vám k tomuto často mystickému a někdy nesprávně chápanému konceptu mohu přiblížit svůj příběh a zkušenosti s první tantrickou masáží. Tantrická masáž není jen obyčejný stisk svalů a třískání kloubů. Je to balzám pro tělo i duši, je to tanec energií a především - je to cesta k sebepoznání. Uvolněte se a pojďte se mnou na cestu, na které se podíváme, co vše můžete od prvního sezení očekávat a jak se na něj připravit. A buďte ujištěni, nebudeme se bavit o ničem, co by vám způsobilo červenání tváří při představě sdílení zážitku s vašimi blízkými. Užijte si četbu, jestli hledáte způsoby, jak zintenzivnit své prožívání, zlepšit partnerské vztahy nebo procházíte obdobím, kdy toužíte po hlubším spojení sami se sebou.

Co vlastně je tantrická masáž?

Nejdříve bych ráda odhalila, co přesně můžeme mít na mysli, když mluvíme o tantrické masáži. Toto umění má kořeny ve starověké Indii a kombinuje tradiční masážní techniky s prvky z tantrických zásad. Tantrická masáž není jen o tělesném doteku, ale o propojení mind, body a spirit. To znamená, že se nezaměřuje pouze na fyzickou stránku našeho bytí, ale snaží se probudít i naše vnitřní energie, zvané "prána", nebo "čchi" v čínských tradicích.

Při této masáži je důležité být otevřený novým zkušenostem, pustit ze své mysli předsudky a nechat se unášet pocitem uvolnění a míru. Během masáže byste měli cítit, jak se s každým dotekem propojujete s vaším já a jak vaše energie volně proudí tělem. Je to jako když Minka, moje kočka, leží vedle mě a přede, těšíc se z blízkosti a pohody. Tantrická masáž vás zavede na jiný level, ať už hledáte hlubší duchovní spojení nebo prostě momenty dokonalé relaxace.

Odstranění obláčků z vaší mysli

Říká se, že naše mysl je jako obloha - někdy jasná, někdy zakrytá mraky. Tantrická masáž pracuje s tím, aby tyhle mysli zatěžující obláčky odstranila, aby vám umožnila vidět život v jasnějších barvách. Během masáže se budete soustředit na dech, který je ve spojení s vašimi emocemi a myšlenkami - tahle praxe vám může pomoci dosáhnout stavu hluboké uvolněnosti a mentální čistoty.

Není to však tak, že byste seděli jako Buddha pod fíkovníkem a čekali na osvícení. Tantrická masáž je aktivní proces, během kterého se masážní dotyky kombinují s vaší součinností a vnitřním zaměřením. Učíte se, jak být přítomní ve chvíli, jak byť zpočátku může být trochu nepříjemné "vypnout" každodenní myšlenkové proudy, je to klíčové pro požitek z celého procesu.

Stavte se k masáži bez strachu a očekávání

Je lidské mít před neznámou zkušeností obavy nebo očekávání. Ale buďte jako Matyáš, když poprvé zkoušel jezdit na kole - odhodlaní, ale otevření kdejakému výsledku. První tantrická masáž je zážitek, který by měl být přirozený a uvolněný. Důvěřujte masážnímu terapeutovi a nebojte se sdílet s ním vaše obavy nebo specifické potřeby. To vám pomůže dostat se do správného stavu mysli a obdržet maximum z celého procesu. Nezapomeňte, že na konci dne, jste tam, abyste si odpočinuli a načerpali novou energii.

Maséři, kteří provádějí tantrické masáže, jsou profesionálové a mají totální respekt ke klientově osobním hranicím a pohodlí. Budete mít možnost projednat, co od sezení očekáváte a jaké jsou vaše preference. Komunikace je klíčem a vaše pohodlí je prioritou.

Probuďte svá smyslová spojení

Jedním z nejvýznamnějších prvků tzv. tantrického doteku je probuzení všech smyslů. Dotek není jen o tělesném kontaktu, ale o spojení s vůní esenciálních oleje, zvukem hudby nebo ticha a vizuálním prožitkem, který doprovází masážní sezení. Pro mě bylo první setkání s tímto typem masáže doslova očistnou smyslovou cestou. Nečekejte, že se budete jen ležet a čekat, až to celé skončí - vaším úkolem je propojit se s každým dotekem a ponořit se do prožívání daného okamžiku plně a s otevřeným srdcem. Rozmazlování vašich smyslů je spojeno s hlubším pochopením toho, jak vnímáte svět kolem sebe i sebe sama.

Užitečným tipem bývá také zůstat po masáži chvíli v klidu a prožívat pootevření sensory hájů. Umožněte si vnímat, jak se vaše pocity a energie mění a jak se vaše tělo postupně vrací do běžného stavu, ale s o to hlubším prožitkem vnitřního klidu a harmónie.

Praktické informace před návštěvou masérny

Aby byl váš zážitek z tantrické masáže co nejlepší, je důležité znát několik praktických věcí. Třeba, jak se připravit. Ráda bych vám dala na srdce, aby vaše tělo bylo před sezením čisté – tedy sprcha je základem. Ale není to jen o hygieně, je to také o úctě ke svému tělu a přípravě na přijetí nových zážitků. Volte pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně, aby nic nebránilo vašemu uvolnění. A samozřejmě, vyhněte se těsně před masáží těžkému jídlu nebo alkoholu.

Plánujte také dobu po masáži - dopřejte si čas, abyste nemuseli spěchat zpět do reality. To vám umožní plně absorbovat přínosy masáže a rozvinout pozitivní pocit, se kterým jste se obohatili. Mějte na paměti, že každý reaguje na tantrickou masáž jinak, takže si jedním sezením nemusíte prožít všechny možné stavy, ale je to spíš začátek dlouhé a vzrušující cesty.

Co říkají ostatní

Zpětná vazba od lidí, kteří už tantrickou masáž zažili, může být neskutečně cenná. Nejčastěji slyšíme o pocitech hlubokého odpočinku, zlepšení vztahů a osobního růstu. Někteří dokonce popisují své sezení jako "převratné" a "osvěžující". Jistě, smíšené názory zde budou, jelikož každé tělo a mysl je jedinečné a každý sezení je jiné. Ale pokud vás láká představa nahlédnout do světa, kde je hlavní důraz kladen na emocionální přijetí a citovou otevřenost, pak se to může vyplatit vyzkoušet.

Nenajdete zde konkurenční mentalitu, tedy žádné srovnávání s tím, kdo měl lepší zážitek nebo kdo prožil větší extázi. Každý zážitek je individuální a účelem není dosáhnout "nejlepší masáže všech dob", ale spíše prohloubit souznění s vaším tělem a emocemi.

Když dotek mluví víc než tisíc slov

Naučit se být v souladu s tělem prostřednictvím doteku – to je převratný moment, který tantrická masáž může nabídnout. Tantrický terapeut není prostě jen někdo, kdo vám "dělá dobře", ale je to někdo, kdo vám jemně ukazuje, jak využít dotek a energie k hledání vašeho vnitřního "já". To je jako zjistit, že nedokážete najít slova ke komunikaci s Matyášem, ale na druhé straně, když se utulí k vám do náručí, je to všechno, co potřebujete k pochopení bezpodmínečné lásky.

Tantrická masáž vytváří prostor pro nevyslovené, pro sdílení na úrovni, kde slova jsou často zbytečná. To je opravdová krása tohoto dávného umění – schopnost spojit vás s vašimi pocity a emocemi na nejhlubší úrovni, aniž byste o tom museli mluvit.

Osobní růst a změna perspektivy

Jak jsem slíbila, pokud se naskytne příležitost, ráda bych s vámi sdílela kousek osobního příběhu. Po mé první tantrické masáži jsem si uvědomila, jak málo prostoru a pozornosti jsem dopřávala své vlastní potřebě dotyků a uvolnění. Většinu času jsem se soustředila na to, abych byla dobrou matkou pro Matyáše a na práci, aby k nám domů chodila kočka s prázdným žaludkem. Ale potom jsem na chvíli zastavila a poslouchala své tělo, ucítila jsem, jak velký vliv může mít pravidelný prostor pro sebe sama na můj vnitřní mír a jaký dopad to má na vnímání vlastního života a vztahy s ostatními.

Změní se

Napsat komentář