Masáž lávovými kameny - Klíč k relaxaci a lepšímu zdraví

25prosince

Posted on pro 25, 2023 by Tomáš Havlíček

Masáž lávovými kameny - Klíč k relaxaci a lepšímu zdraví

Úvod do světa masáží lávovými kameny

Ahoj všem příznivcům pohody a relaxace! Dnes se zaměříme na masáž, která je jak objektivně účinná, tak subjektivně ohromující zážitek. Zažít masáž lávovými kameny je jako zkusit chocolate cheesecake po prvý – prostě se v tom chcete vykoupat! Taková masáž spojuje teplo s tlakem a umožňuje nám dosáhnout hluboké relaxace svalů, lepšího prokrvení a celkové harmonie těla se myslí. Ovšem ta láva, povíte si, v tom je háček, že? Nemějte obavy, kámen je sice lávový, ale termické zpracování je tak akorát, abychom si nepřijali o opaření, a přitom dostali tu správnou terapeutickou teplotu. A také, nezapomeňme, je to výtečný způsob, jak se hýčkat a ukázat tomu našemu tělu, že i v té rychlé době máme pro něj čas. A věřte mi, to tělo to pak ocení.

Historie masáže lávovými kameny

Uvažujete, odkud se toto mámení vzalo? Masáže lávovými kameny nejsou žádný výmysl internetové éry. Jejich kořeny jdou hluboko do historie a jsou pevně spojené s tichomořskými a indiánskými kulturami. Dovedete si představit ty moudré šamany, jak po rituálním tanci rundu, pozvolna skládají horké kameny na unavená záda svých kmenových bratrů? Nejen, že má tato procedura v sobě kus tradice, ale také tady hraje roli síla přírody – kameny jsou zahřívány přírodě samotné, ať už ohněm nebo termálními prameny. Ať už se nás ohnivá síla těchto kamenů dotýká přes šamanské rituály nebo v našem oblíbeném wellness centru, jedno je jisté – náš organismus to zbožňuje!

Výběr správných kamenů a jejich příprava na masáž

Pokud si myslíte, že stačí sbalit do batohu pár kamenů z nejbližší říčky a hurá na masáž, jste na omylu. Kameny pro tuto lávovou masáž nejsou ledajaké oblázky. Ty, co se používají, jsou sopečného původu, často z černého bazaltu, který má schopnost skvěle udržet teplo. A kdo tohle teplo kamenným miláčkům dodá? Říká se, že nejlepší je zahřát je pomocí vodní lázně na teplotu kolem 50 stupňů Celsia. A nezapomeňte, před tím, než se tyto rozpálené černé krásy dotknou lidské kůže, ošetřovatel by měl zkontrolovat teplotu kamene, aby nikoho úchvatné teplo nepřekvapilo až příliš vřeštícím způsobem. Vždyť už i náš Max – ačkoliv jenom pes, ocení, když před spaním zahřeji jeho pelech. Ví, co je dobré!

Hlavní přínosy lávové kamenné masáže

Nyní si pojďme říct, proč se do těch horkých kamínků vlastně tak pěkně zachumlat. Představte si, že se vaše svaly láskyplně uvolňují pod kombinací tepla a tlaku – to je jako by jste zároveň byli objímáni a nechali se masírovat zvláštním osmičlenným orchesterem prstů. Teplé kameny mohou přispět k hlubšímu uvolnění svalů, čímž je masáž lávovými kameny ideální pro boj proti svalovým křečím a napětí. Navíc teplo může zlepšit prokrvení a detoxikaci – jo, jo, i to tělo máme někdy protřepat a vyčistit od škodolibých toxinů. A samozřejmě, nemůžeme opomenout ten mentální faktor. Když jste pohodlně uvelebení a cítíte, jak z vás stres a nervozita odchází pryč spolu s každým našlapem kamene, tak to, přátelé, je ona pravá oáza klidu.

Technika provádění masáže lávovými kameny

Teď, když máme jasno v tom, proč jsou lávové kameny pro nás skvělé, měli bychom vědět, jak taková masáž probíhá. Není to o tom, jen tak ledabyle rozházet kameny po zádech a doufat, že se stane zázrak. Ne, ne, ne. Zručný masér využívá kameny jako prodloužení svých rukou. Přesně vědí, kam kámen přiložit, jakým způsobem ho posunout, kde přidat tlak a kde naopak postupovat jemněji. A každý masér má i svou vlastní rytmiku, příběh, co vašim svalům povídá skrze ten tanec s kameny. A občas jsou tyto příběhy tak působivé, že není divu, že člověk z toho občas i usne. To se jednou stalo i mně – ale nebudeme přece vyprávět o tom, jak mi z pusy tekly sny, když měli být kamenní hrdinové v hlavní roli, že?

Kombinace s jinými procedurami pro maximální efekt

Spousta věcí je lepší ve dvojici, a to platí i pro masáže. Pro ještě intenzivnější relaxační zážitek, můžeme masáž lávovými kameny zkombinovat s aromaterapií nebo třeba s hloubkovou tkáňovou masáží. Dovedete si představit, jak vůně esenciálních olejů plní prostor, když hřejivé kameny rozplývají veškeré vaše starosti? Anebo jak vám masér jemně propracovává hluboké svalové vrstvy, zatímco teplé kameny posilují tento efekt na jiných partiích těla? To je symfonie, věřte mi. Není potřeba ani odborný kosti-knír, abyste poznali, že vaše tělo sedí v první řadě na koncertě, kde zábava a odpočinek hrají první housle. A možná vám někdy vyprávím o tom, jak jsem kombinoval masáž s meditací pod volným nebem. I když, když se Max rozhodl připojit a začal se válčit v nejbližším keři, bylo to spíše meditace s překvapením.

Možnosti a tipy pro domácí masáž lávovými kameny

Pokud nemáte možnost vyrazit do spa, nezoufejte. S trochou snahy a několika tipy si můžete vychutnat kousek této slasti i doma. Za prvé, potřebujete správný typ kamenů - bazaltových. Za druhé, připravit si bazének s horkou vodou je taky dobrý nápad. A teplotu kamenů vždycky raději dvakrát ověřit, aby vás náhle nechladila spíš myšlenka na ledové obklady. Samozřejmě, bez správné techniky to nebude úplně to pravé ořechové, ale s partnerem si můžete užít fajn večer a možná se tím navzájem i něco nového naučíte. Já jsem jednou zkoušel masírovat Maxe pomocí hřejivých ručníků a už od té doby věřím, že stát se domácím masérem může kdokoli, komu není lhostejné wellness stejně jako prožívání skvělých chvil.

Závěrečné slovo vděčnosti masáži lávovými kameny

Na závěr musím prostě poděkovat této uklidňující proceduře, jež nám umožňuje cítit se skvěle nejenom tělesně, ale i duševně. Masáž lávovými kameny je jako objetí od matky Přírody sama. Aromata olejů, hřející dotek kamene a pocit, že si skutečně dopřáváte ten nejlepší možný odpočinek... to vše vytváří dokonalý spojenec naší doby, kdy je často těžké zastavit a na chvíli zapomenout na všechny ty e-maily, schůzky a domácí práce. Udělejme si tu chvíli na masáž slavnostním okamžikem, kdy se odevzdáme do rukou odborníků a necháme horké kameny hovořit za nás. A když už budeme zase o chvíli později stát pevně na nohou ve vravě všedních dnů, rádi si vzpomeneme na tu dobu strávenou pod ochrannými křídly lávových kamenů. A možná si řekneme, že už je zase čas se k nim vrátit... jako by Max k vrhlé hrsti keksů, kdykoliv uslyší jejich šustění v kapse.

Napsat komentář